نسخ خطی

Slide background

خریدار نسخ خطی 09131700265

نسخه خطی ابزار سودمندی برای تحقیق و پژوهش درباره سابقه تمدن و علم و هنر و صنعت در میان ایرانیان و مسلمانان است و یکی از بهترین محمل ها برای معرفی اصالت و پیشینه فرهنگ کشور های مسلمان در دنیا خواهد بود.

لازم است ازین اسنادقدیمی پرافتخار به خوبی نگهداری و حفاظت شود تا محققان و پژوهشگران بتوانند در پژوهش های مختلف از انها استفاده کنند. برهمین اساس اطلاع رسانی در این حوزه برای همه دانش پژوهان و داشتن شناخت اولیه از نسخ خطی برای عموم مردم ضروری است . 

نخستین کاربرد نسخه های خطی استفاده مصححان برای احیای متون علمی و مذهبی پیشینیان است و فهرست شدن نسخه های خطی جدید , امکان دسترسی به نسخه های خطی کهن تر یا کامل تری از اثر در دست تحقیق را برای انان فراهم می کند. شناسایی و معرفی نسخ خطی قدیمی , کاری سخت و طاقت فرساست و نیازمند عشق و علاقه و تخصص و تجربه فراوان و ویژه ای  است و برای معرفی بخش هایی از یک فرهنگ و تمدن امری مهم و ضروری است.

مجموعه مرمتکده هنر با افتخار , نسبت به خرید و کارشناسی و مرمت نسخ خطی قدیمی اقدام کرده است . لذا قبل از نابودی و ازبین بردن هرگونه آثار کاغذی قدیمی آسیب دیده یا سالم با کارشناسان مجموعه مرمتکده هنر در تماس باشید, و از راهنمایی های ما به صورت رایگان در زمینه کارشناسی نسخ خطی قدیمی خود بهره مند شوید.

نسخه خطی یا دست نوشته در لاتین Manuscript و نسخ خطی در زبان عرب با المخطوطات بیان می شود .